Najlacnejšia dovolenka

Navštívte v Zadare
Pozdrav slnku (Pozdrav Suncu)
Je to pomník vzdania úcty Slnku. Tvorí ho 300 slnečných kolektorov zabudovaných do kamenného pobrežia. Uložené sú do kruhu s priemerom 22 metrov. Slnečná energia, ktorú tieto kolektory zachytávajú, sa v noci mení na neobyčajné svetelné efekty.
stacks_image_2091162E-F0B4-458B-8F6E-A172E0E1D323
Morský organ (Morske Orgulje)
Morský organ sa nachádza na tom istom pobreží ako Pozdrav slnku. Pri prechádzke po tomto móle vás prekvapia nezvyčajné zvuky, pripomínajúce meluzínu, víchricu či vzdialenú búrku. Túto hudbu komponujú morské vlny spolu s vetrom. Môžete ho počúvať kedykoľvek, podľa domácich je to najkrajšie pri západe slnka. Morský organ je systémom 35 rúr, ktoré majú rôzny priemer a rôzne dĺžky. Rúry sú umiestnené pod týmto mólom – otočené smerom k moru a ústia do centrálneho kanála. Na každej rúre je píšťala, ktorá vydáva zvuky. Tak, ako morské vlny narážajú na breh a tak, ako fúka vietor, tak organ hrá. Sila vĺn a vetra rozhoduje o melódiách, ktoré z organu vychádzajú.
stacks_image_8712F678-0BF8-4FC7-BE89-73228F5F952B
Kostol sv. Donata
Dominanta mesta, ktorá sa znázorňuje na väčšine informácií o Zadare, na pohľadniciach či sprievodcoch. Tento predrománsky dvojposchodový chrám dal v 9. storočí na mieste rímskeho fóra vybudovať biskup Donát. Pod uvedeným kostolom máme na mysli rotundu obrovských rozmerov. Je vysoká 27 m a vybudovaná z hrubo tesaného kameňa. Chrám bol kedysi zasvätený Svätej Trojici. Dnes už však neslúži na sakrálne účely. Konajú sa tu predovšetkým hudobné koncerty. Medzi najznámejšie patria tzv. Hudobné večery. K Chrámu sv. Donáta je pripojená veľkolepá Katedrála sv. Anastázie. Relikvie tejto svätice dal do Zadaru preniesť práve biskup Donát.
stacks_image_2BB2508F-7B30-472A-AAB7-41ED95C17807
Plavba ponorkou
Na pobreží historického centra mesta, neďaleko Morského organu, máte možnosť plaviť sa ponorkou a spoznávať nočný podmorský svet.
Plavba výletnou loďou
Dostanete príležitosť plaviť sa na motorovou výletnou loďou na blízke ostrovy, kde môžete vidieť neobyčajne krásne jazerá, delfíny a prekrásnu čistú prírodu. Počas plavby bude o vás dobre postarané, máte k dispozícii celodennú stravu.